26 жовтня 2017 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся обласний навчальний семінар-тренінг  для практичних психологів закладів освіти інтернатного типу «Аутоагресія серед підлітків. Види роботи психолога щодо попередження цього явища».

У ході семінару були обговорені наступні питання: аутоагресія, її види, ознаки, причини.  Акцентувалася увага на суїциді, як одному з проявів аутоагресії; ознаках суїцидальної небезпеки; подано алгоритм дій по відношенню до людини, яка хоче скоїти суїцид. Під час семінару було розглянуто питання роботи психолога щодо попередження цих явищ.

Практичний психолог КЗ «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Божко Надія Сергіївна, представила на семінарі авторські розробки вправ   «Пожирач неприємностей» та «Золота рибка», метою яких є зниження рівня внутрішньої напруги, формування позитивного сприйняття себе та світу, стабілізації емоційного стану дитини. Божко Н.С. надала методичні рекомендації щодо проведення вищевказаних вправ з учнівською молоддю.

Участь у семінарі взяло 11 психологів закладів освіти інтернатного типу.