21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Саме ці слова стали лейтмотивом відзначення Міжнародного дня рідної мови в нашій школі. Ідейними натхненниками проведених заходів стали педагоги, які входять до складу методичного об’єднання вчителів філологічного циклу. Протягом 20 та 21 лютого вчителі української мови та літератури Думнова Клавдія Миколаївна, Ребенок Оксана Олексіївна, Нагачевська Людмила Василівна на уроках у 5-11 класах провели диктанти, присвячені цьому чудовому святу. До уваги учнів були запропоновані також цікаві мовознавчі вікторини, в ході яких вихованці мали змогу розширювати свої знання про українську мову, дізнаватися про її красу та багатство фольклору українського народу.

Головною подією святкування Міжнародного дня рідної мови стала інтелектуальна гра-конкурс знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна!». Її підготувала та провела голова методичного об’єднання вчителів філологічного циклу нашої школи Думнова Клавдія Миколаївна. Команди учнів 8 та 9 класів змагалися в ерудованості та демонстрували численним вболівальникам та членам журі свої знання з української мови, виконуючи завдання різноманітних конкурсів. В результаті рівної боротьби сильнішими все ж виявились учні восьмого класу. Заслужена перемога була винагороджена позитивними емоціями та враженнями і підкріплена солодким подарунком!