З Днем Конституції України!

День Конституції є національним святом переважної більшості країн світу. Українці відзначають свято Основного Закону України 28 червня.

Наша країна має багатовікову історію конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще на початку XVIII століття – в 1710 році і за оцінками істориків, стала однією з перших європейських конституцій Нового часу.

Сучасна історія Конституції України відбулася 28 червня 1996 року. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

Для вихованців нашого закладу з метою узагальнення й систематизації їх знань про Україну, державні символи України, Конституцію України, свята та звичаї було проведено гру-квест «Конституція моєї країни». В ході гри діти з задоволенням виконували різноманітні завдання та рухалися між станціями «Загадкова», «Малюнкова», «Пісенна», «Святкова». Крім того, вихованці взяли участь у танцювальному флешмобі, виконуючи рухи українського народного танцю «Гопак».

Конституція України складена протягом століть з гетьманської мудрості та звитяги, полита кров’ю героїв, освячена честю українських воїнів, – це спадок, який береже наше право на вільне та гідне життя у рідній країні. Всі ми прагнемо, щоб задекларовані в Конституції України права та свободи відбувалися в реальності, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. І тоді кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю. І ми можемо з гордістю заявити: «Україна стала демократичною державою».