Відзначення в нашому закладі Дня Гідності та Свободи

В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

«Усі побачили, який у нас народ! Готові віддати останнє. Готові стояти до останнього. Не втратили гідності. Мужності. Віри в себе. І об’єдналися. Щоб не втратити волю. Не втратити незалежність. Не втратити Україну. Можемо залишитися без грошей. Без бензину. Без гарячої води. Без світла. Але не без волі. І це залишається незмінним», – наголосив президент України Володимир Зеленський, звертаючись з вітальним словом до українців.

З метою вшанування патріотизму і мужность ігромадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, виховання почуття любові до Батьківщини, збереження та доведення до свідомості здобувачів освіти об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, класним керівником 7 класу Подою Юлією Анатоліївною та вихователем Лисенок Оксаною Володимирівною було проведено онлайн-виховний захід до Дня Гідності та Свободи для вихованців 7 класу.

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, з метою виховання почуття патріотизму та гідності, особистої відповідальності за долю держави, бажання стати гідними громадянами України; формування розуміння понять єдності та цілісності України, відчуття готовності служити на благо Батьківщини; розвитку відчуття усвідомлення себе українцями, вихователь Чучвага Ірина Олександрівна провела онлайн-захід для вихованців 10-11 класів.

Вихователі закладу Атрощенко Ірина Михайлівна, Зінченко Алла Петрівна, Джола Світлана Володимирівна при проведенні онлайн-заходів знайомили вихованців з героїчною історією нашого народу, сприяли вихованню почуття патріотизму, любові до Батьківщини, формуванню бажання захищати, бути корисним їй. Окрему увагу привернули необхідності бути сьогодні усебічно розвиненою особистістю з патріотичною позицією, здатними до критичного мислення.

Практичний психолог закладу Глузд Інна Сергіївна провела для вихованців 5-7 класів онлайн-захід. Також серед учнів початкової ланки був проведений конкурс малюнків, присвячених Дню Гідності та Свободи.