Відзначення Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та Дня вишиванки
Цьогоріч тиждень з 17 по 23 травня вирізняється значною кількістю знаменних дат та свят.
18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і старі, і жінки, і діти, цілі родини, більше чверті мільйона люду. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання.
Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792-УІІІ «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар з Криму у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.
В пам’ять про ці трагічні сторінки української історії педагоги нашого закладу провели численні виховні заходи, спрямовані на підтримку кримськотатарському народу та вшанування пам’яті жертв депортації.
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
Не залишились осторонь свята наші учні та педагогічні працівники. Проведені ними заходи були спрямовані на усвідомлення цінностей, які символізує вишита сорочка, нагадування про віковічні традиції українського народу, про наше минуле й теперішнє.
Так, вихователь Оксана Лисенок разом з бібліотекарем Оксаною Нісковських провели майстер-клас з виготовлення вітальних листівок до Дня вишиванки.
Для учнів 3 класу бібліотекар та класний керівник Марина Хоменко підготували виховний захід «Моя квітуча вишиванка». Кожна дитина зробила власну вишиванку та оздобила її в техніці орігамі.
Учні 5 класу були присутні на годині спілкування «Душа України цвіте вишиванками», яку проводили класний керівник Юлія Пода та педагог-організатор Людмила Нагачевська.
Ну а найстарші наші учні, цьогорічні випускники 11 класу, всі, як один вбралися у святкові вишиванки, підкресливши тим самим свою повагу до національного атрибуту нашої країни.
Зараз українська вишиванка продовжує активно здобувати популярність не лише в Україні, а й в усьому світі. Наша вишиванка – це модно, надзвичайно гарно і патріотично!