День Соборності України

Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності й згадують одразу про дві важливі події в нашій історії:

• підписання IV Універсалу Центральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році;

• проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (об’єднання українських земель в одну державу).

Тоді українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі.

20 січня 2023 року в 7 класі класним керівником Подою Ю.А. та вихователем Лисенок О.В.було проведено виховний захід «День Соборності України», метою якого стало сприяння вихованню національної свідомості учнів і людської гідності,формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про історичний Акт злуки українського народу,його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

________________________________________________________________________________________________

В приміщенні бібліотеки для учнів 4 класу бібліотекарем Нісковських О.А. був проведений виховний захід, присвячений дню соборності України: “Моя країна – Україна”.
Мета заходу: ознайомити учнів з історією Дня Соборності України; прищепити повагу до минулого Батьківщини; виховати національну свідомість та почуття гідності бути громадянином України, любов до рідного краю, його історичного минулого.

Вшанування цієї дати надзвичайно важливе у вихованні молоді. Учні мають розуміти значення боротьби за територіальну цілісність нашої держави. Під час проведення заходу, учні ознайомилися з історією свята, відповіли на запитання вікторини на знання державної символіки та заспівали гімн України.

З метою поглиблення, розширення та закріплення в учнів розуміння своєї ідентичності, знань про свою державу та свято Соборності України вчителькою української мови та літератури Ребенок О.О. для учнів 6 класу було проведено інтегровану гру-вікторину “З Україною в серці”, а для учнів 8 класу – історичну відеогодину “Одна єдина соборна Україна!”.

Класний керівник 10 класу Думнова К.М. при проведенні заходу зі своїми вихованцями прагнула поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України; нагадати ст. 20 Конституції України; ознайомити з цікавими фактами про Україну; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики; викликати інтерес до поглибленого вивчення історії України.

З метою виховання національної свідомості учнів i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави для учнів початкової ланки вчителями-класоводами була проведена низка заходів.