Відзначення в закладі першої річниці визволення Чернігівської області від російських загарбників

Дві третини Чернігівської області понад місяць були під окупацією підступного ворога, техніка якого безперервними хвилями почала заходити на нашу територію 24 лютого 2022 року. Через чернігівський напрямок росіяни планували вийти на північну околицю Києва.

«Оточити Чернігів намагалося понад 30 тисяч російських військових. Їм протистояли дві з половиною тисячі українських бійців. Пагорби біля Новоселівки стали важливим рубежем: звідси до обласного центру – 9 км по прямій, до Києва – 150 км. У планах ворога: Чернігівщина – за два дні, столиця – за три. Тридцять шість днів кривавих боїв… Зламали зуби. Скиглячи, тікали. Подвиг наших земляків житиме вічно! Наша пам’ять та вдячність не згасне!» – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

На українській землі ще тривають жорстокі бої за незалежність Української держави. Але наша згуртованість, віра у Збройні сили і готовність до боротьби за свою свободу – це надійна запорука такої жаданої Перемоги.

В нашому закладі відбулася низка заходів до річниці звільнення від російських окупантів.

31.03.2023 року класними керівниками та вихователем 6 і 7 класів Близнюк І.В., Пода Ю.А. та Лисенок О. В. було проведено заняття на тему: “30 березня 2023 року Роковини від дня визволення від російських загарбників Чернігова”.
Метою заходу було ознайомлення учнів з способами та діями, які було вжито нашими захисниками для захисту рідного міста від російських загарбників та вшанування пам’яті загиблих за цей період.

З початку повномасштабної війни на Чернігівщині було зруйновано 27 мостів і шляхопроводів. У Чернігівській області російські солдати пошкодили або зруйнували близько 3,5 тисяч будівель, серед них 80 % — це житло.

38 воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини Чернігівщини зафіксувало Міністерство культури та інформаційної політики станом на 27 травня 2022 року.

В Чернігові російські військові завдали руйнувань 27 (з 34) школам та 37 (з 52) дитячим садкам, 3 (з 4) лікарням.

На 29 квітня 2022 року відомо про 68 дітей, постраждалих в Чернігівській області від дій російських військ з 24 лютого 2022.

Учні 10 класу разом з класним керівником  Думновою Клавдією Миколаївною та вихователем Чучвагою Іриною Олександрівною провели годину спілкування, присвячену річниці початку звільнення українських земель від рашистських загарбників.

Десятикласники вшанували звитягу і подвиг захисників України, що звільняють від ворогів кожен клаптик рідної землі. З глибокою  тривогою, щемом у серці і гордістю за оборонців пригадали, як день за днем звільняли рідне місто, Чернігівщину, Сумщину, Київщину, Харківщину, Херсонщину.

Долучилися до презентації збірки поезії Валерія Вовка «Вірші, народжені війною» та проєкту «Вшануймо випускників нашого ліцею, що долучилися до захисту рідної землі»

Відвідали навчальні заклади, які знищив ворог, скинувши важкі бомби на школу №18, де ще два роки тому навчалась наша однокласниця Табенська Анастасія та школу №21, де минулого року здобувала освіту Тур Вікторія. Вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув у ті страшні дні.

Пам’ятаймо про кожного й кожну… Пишаймося кожним і кожною, хто боронить нашу землю. Віримо в Перемогу.

У 5 класі була проведена виховна година на тему “Чернігів – місто героїв”, в ході якої відбулася бесіда, переглянуто уривки фільму “Битва за Чернігів”. Вихованці вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих воїнів, які захищали Чернігів. А також діти малювали малюнки для наших захисників.

До річниці визволення Чернігівщини від вторгнення рф та з метою формування почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності учні 8 класу долучилися до  виховного заходу “Вистояли – переможемо!”, який провели класний керівник Ребенок О.О., та вихователь Ярош Н.В. Крім того, учні разом з класними керівниками та вихователем вшанували пам’ть загиблих, які перебували   в школі №21 під час авіаудару, який стався 03 березня 2022 року.

Вихованці другого та одинадцятого класів долучились до відзначення річниці звільнення Чернігівщини від російських окупаційних військ.

З метою формування почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, долучення до волонтерського руху, допомога армії; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності їм вихователь Новик В.В. провів захід для учнів 9-11 класів. Під час заходу педагог ознайомив здобувачів освіти з найважливішими воєнними подіями за участі українців, з досвідом державницького життя української нації; працював над розвитком уваги, пам’яті, мислення, навичок роботи з історичною картою, вмінням аналізувати та робити висновки.

З нагоди річниці визволення Чернігівщини від російських загарбниківвихованцями нашого закладу була проведена акція «Дякую тобі, мій захиснику». Діти підготували для захисників невеличкі сувеніри,малюнки та солодощі і зі словами вдячності відвідали військових, які стояли на захисті нашого рідного міста.