Чернігівщина пам’ятає …

03 квітня 2023 року в нашому закладі проведено захід «Чернігівщина пам’ятає…», присвячений річниці визволення Чернігівщини від рашистських загарбників у рамках медійної компанії #Міста Героїв.

При проведенні заходу, до якого були залучені учні 8-11 класів, широко висвітлено героїчну оборону Чернігівщини, зокрема міста Чернігова, відображено мужність і стійкість, сміливість і єдність у боротьбі з ворогом як Сил оборони, так і звичайних людей, волонтерів, журналістів, транспортників. В режимі відеоконференції до заходу були долучені вихованці закладу: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають в складних життєвих обставинах та які евакуйовані з України і перебувають за кордоном, зокрема в Італійській Республіці, Польщі.

На заході був присутній Валерій Михайлович Вовк, ветеран ЗСУ, учасник оборони Чернігова, нагороджений почесним нагрудним знаком «За сумлінну службу» від командувача військ оперативного командування «Північ» Віктора Ніколюка та нагрудним знаком пошани «За зразкову службу» від Міністра оборони України Олексія Резнікова. Волонтер, поет, вчитель предмета «Захист України».

Валерій Михайлович презентував власну збірку воєнної поезії «Вірші, народжені війною», яку він видав на честь оборони та звільнення Чернігівщини.

В ході заходу вихованці ліцею декламували вірші зі збірки воєнної поезії Валерія Михайловича, виконували пісні, автором слів до яких є ветеран ЗСУ Вовк В.М.

На згадку про зустріч школярі подарували Герою оборони міста Чернігова Вовку В.М. та його побратимам малюнки, поробки та вітальні листівки, зроблені власними руками.

Учнями 10-го класу під керівництвом класного керівника Думнової Клавдії Миколаївни було створено та продемонстровано презентацію про участь у визвольній війні українського народу проти рашистських загарбників випускників минулих років КЗ “Чернігівський ліцей”.

На сьогоднішній день більше 30 колишніх вихованців закладу героїчно захищають Україну, демонструючи мужність та стійкість у боротьбі за свободу українського народу.

Організацією, підготовкою та проведенням заходу займались вихованці гуртка «Школа успіху» Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва, учні ліцею,  керівник Наталія П’яткова.