Поради дітям

Як бути щасливим, або кілька порад роздратованій людині

Беріть приклад із сонячного годинника-

Лічіть лише сонячні дні.

Г.Сельє

Найчастіше нас дратують дрібниці – чиєсь недоречне зауваження, нетактовність, побутова незручність. Осмисліть ситуацію, намагайтесь побачити щось позитивне в ній або, принаймні, поставтесь до неї з гумором. І ще: не помічайте того, що може зіпсувати настрій.

Намагайтеся не залишатися віч-на-віч зі своїми неприємностями. Вам стане краще, коли розкажете про те, що вас хвилює, доброзичливій, розумній людині. Нехай її поради і не матимуть практичного значення, важливе співчуття, бажання допомогти…

Самі теж будьте готові вислухати чужу сповідь. Не гнівайтеся. Привчіть себе до паузи, яка передує вибуху гніву. Він завдасть вам лише нових неприємностей.Найкраща розрядка – фізична праця.Здорова фізична втома поглине ваш гнів.

Правила ведення суперечки

• Будьте терплячими до недоліків інших людей;

• Прагніть до згоди,але не бійтеся розбіжності;

• Не сперечайтеся через дрібниці;

• Не сперечайтеся з тими, з ким сперечатися даремно;

• Не сперечайтеся з тими, кому важливіше посперечатися, а не вирішити проблему;

• Ніколи не починайте суперечки, якщо ви щось дійсно хочете з’ясувати;

• Намагайтеся не перемогти, а знайти істину;

• Використовуйте діалог за методом Сократа: свою думку розділіть на маленькі частинки й кожну подайте у формі запитання, що передбачає коротку,просту і заздалегідь передбачувану відповідь.

Як досягти успіху

• Часто і багато сміятися.

• Завоювати повагу розумних людей і любов оточуючих.

• Заслужити повагу чесних критиків і витримати зраду несправжніх друзів.

• Розуміти красу.

• Знаходити краще в інших.

• Залишити світ після себе трішки кращим через здорову дитину, сад або покращивши соціальні умови, знати що хоча б одній людині столо легше дихати в її житті, тому що ти жив.

Це і означає досягти успіху.

Як змінитися на краще

1. Визначте, що саме ви хочете змінити в собі, або яким хочете стати.

Спитайте себе:” Як би я хотів змінитися?” хотіли б ви бути більш приязним і сердечним, ніжним, діяти більш чітко, бути впевненим? Уявіть собі риси характеру, яких би ви хотіли позбутися, і навпаки, які б хотіли розвинути в собі краще.

2. Використайте процес створення сценарію в думках, щоб уявити себе в новій ролі.

Ви створюєте для себе індивідуальність або характер, ніби режисер в думках репетируєте свій новий образ.Ви дивитесь на себе по іншому.

3. Втілюйте свій новий сценарій у життя.

Прийміть нову роль і діяльність, які ви створили для себе, і випрбуйте їх на практиці в реальних ситуаціях.

Кодекс школяра “Допоможи сам собі”

Допоможи сам собі – це означає стати творцем власної долі

1. Люби і поважай себе.

2. Не пригнічуй своє особисте „ Я”.

3. Пізнай себе, можливості середовища, тих умов, що тебе оточують, зроби правильний вибір, визнач свої цілі та зміст життя.

4. Учися самостійно мислити. Тренуй пам’ять. Більше став запитань: “Чому?”

5. Постійно шукай як застосовувати свої знання на практиці.

6. Плідно використовуй вільний час.

7. Розпочату справу доводь до логічного завершення.

8. Домагайся, щоб емоції не випереджали розум.

9. Навчися і умій дружити.

10. Навчись поважати інших.

11. Бережи здоров’я.

12. Повір у себе – і досягнеш всього

Три способи поліпшення пам’яті

1. Підвищити здатність концентрувати увагу на тому, що ви хочете запам’ятати.

Якщо перебувати в ситуації, коли важливо щось запам’ятати, навчіться зосереджуватися на цьому, використовуючи “перемикач” пм’яті. Він створений для того, щоб нагадати вам, що зараз вам необхідно бути особливо пильним, слухати й запам’ятати все, що можете.

2. Підвищити здатність створювати в думках чітку картину або запис.

Перед тим, як щось згадати, ви повинні мати чітке уявлення про це. В цьому вам допоможе вправа.Спочатку ви можете бути вражені тим, наскільки ви поганий спостерігач або слухач, але практикуючись, ви вдосконалюватиметесь.

3. Поліпшити здатність відтворювати в пам’яті те, що запам’ятали.(ім’я, номер телефону, місцезнаходження предмета, дорогу, якою йшли, та ін.)

Це допоможе вам відновити пам’ять. Працюйте на цим.