Так все починалось…
В далекому 1961 році вперше відкрила двері для своїх вихованців Чернігівська середня школа-інтернат, яку спорудило БМУ-1 м. Чернігова.
Нелегку, але почесну ношу очолити навчальний заклад взяв на свої плечі перший директор школи Борис Андрійович Корогод.
Пролітали дні за днями, роки за роками. Понад 2000 випускників залишили це тепле, затишне гніздечко і розлетілися по країні. Важко перелічити прізвища тих випускників, які закінчили вищі навчальні заклади. Ось деякі з них: Овечкін Сергій закінчив Московський фізико-математичний інститут, Мішок Микола МВТУ ім.Баумана, Смолко Людмила – Ленінградський інститут точної механіки і оптики, Аташенкова Лілія, Гулак Надія – Київський господарчий інститут, Романенко Віктор закінчив аспірантуру, працює в галузі дослідження лазера, Чирва Олексій – Харківський авіаційний інститут.
Багато випускників стали лікарями, вчителями, інженерами тощо.
Повернулися, як співається в українській народній пісні “До своєї хати, до свого гнізда”, щоб тепло душі віддати нинішнім вихованцям такі випускники: Подтергера Ольга, Новик Віталій Віталійович та Новик Віталій Іванович, Думнова Клавдія, Марусик Віра, які завдячують своїм старшим колегам-наставникам: Пустовойт Катерині Григорівні, Савицький Лідії Миколаївні, Литвину Євгенію Федоровичу, Гудковій Ганні Андріївні, Тітовій Тамарі Сергіївні та багатьом іншим.
Околиця міста – Подусівка. Навколо невеличкі будиночки. І серед них поблизу лісу височіють світлі корпуси. Це нова Чернігівська середня загальноосвітня політехнічна школа-інтернат.
Школа чудова. Це великий комплекс будов. Старша вихователька Віра Василівна Романенко запрошує оглянути приміщення.
Навчальний комплекс. При вході – роздягальні. Прямуємо коридором. Зліва один за одним світлі класи. Вони розташувалися на трьох поверхах. Є тут столярна і слюсарна майстерні. Добре обладнані спортивна зала, актова зала, фізичний, хімічний та інший кабінети.
Теплими світлими коридорами навчальний корпус з’єднується зі спальним. А між ними простора їдальня, де відразу сідають за столи 300 вихованців. щоб потрапити до їдальні, дітям не доводиться виходити на подвір’я.
Спальний корпус – великий чотириповерховий будинок. Десятки затишних з великими вікнами спалень. На кожному поверсі великі кімнати, де школярі відпочивають вдень.
Хороші класи, кабінети, зали, радіовузол, бібліотека, власна баня з ванними, душем, пральня, овочесховище, гараж. а поруч зі школою спортивні майданчики, фруктовий сад, окремий будиночок для вчителів. Ось яка Чернігівська школа-інтернат! Хороший подарунок одержали діти Чернігівщини до нового навчального року.
В ці дні сюди прибувають школярі з різних районів області. І їм, звичайно, подобається їх новий великий дім. Про це говорять семикласники Льоня Бортник, Мишко Черненко, Ваня Фалько. Хлопців підтримують і дівчата – Рая Полякова, Валя Музика, Надя Олійник.
Щоб познайомитися треба небагато часу. І ті, що живуть тут вже 5-7 днів, почуваються як вдома. Всі вони допомагають одноліткам влаштуватись, а вихователям та вчителям навести порядок. В новій школі-інтернаті все нове: і меблі, і білизна, і наочні посібники, і приладдя, і спортивні снаряди, і ті костюмчики, платтячка, які одержали юні вихованці. Клопоту у новоселів багато.
Цю школу збудували для дітей робітники будівельних управлінь №№ 1, 34, 256. Старанно працювали муляри, штукатури, теслярі, паркетники, сантехмонтажники, електрики.
Школа тільки-но здана в експлуатацію. Тут є ще деякі недоробки. Їх будівельники мають в ці дні ліквідувати. Треба щоб на 3-4 поверхах була вода, щоб працювала холодильна установка, вантажний ліфт в їдальні. Необхідно також забрукувати під’їздну дорогу до школи. Це якихось 100-150 метрів. Необхідно, щоб школярам жилося добре, щоб ніякі дрібниці, недоробки не псували настрою великої сім’ї…
… Станом на 31 грудня 1961 року в школі-інтернаті навчались та виховувались 546 учнів. З них перебували на забезпеченні школи-інтернату і проживали в інтернаті 544 учні. Відвідували лише навчальні заняття і не користувалися гуртожитком, одягом, взуттям і харчуванням 2 учні.
П’ятою сесією сьомого скликання Чернігівської обласної ради (рішення від 20 липня 2016 року № 41-5/VII) Чернігівську загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів імені Ю.М. Коцюбинського Чернігівської обласної ради перейменовано у комунальний заклад «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради.
Вісімнадцятою сесією сьомого скликання Чернігівської обласної ради (рішення від 26 червня 2019 року № 48-18/VII) комунальний заклад «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради перейменовано на комунальний заклад «Чернігівський ліцей» Чернігівської обласної ради.